Bize Ulaşın
Mesajınız
Bize Ulaşın
FSMVÜ | İtalya'da 'Özel' Bir Yapı İçin Yeniden Kullanım Yaklaşımları
Haber - Etkinlik Arşivi
İtalya'da 'Özel' Bir Yapı İçin Yeniden Kullanım Yaklaşımları

Fatih Sultan Mehmet Vakıf Üniversitesi bünyesinde, İstanbul Kalkınma Ajansı'nın (İSTKA) mali desteği ve Vakıflar Genel Müdürlüğü'nün (VGM) ortaklığında kurulan Vakıf Kültür Varlıklarını Koruma Uygulama ve Araştırma Merkezi (KURAM) Restorasyon ve Konservasyon alanındaki akademik bilgi, teknik, teknoloji ve uygulama tecrübelerinin sektörde daha yaygın hale gelebilmesi için çeşitli seminer, konferans, kurs ve atölye çalışmalarına devam etmektedir.

KURAM Seminerleri kapsamında 17-Haziran-2014 tarihinde, Dr. Francesca Brancaccio'nun konuşmacı olarak katıldığı "Re-Use Approaches in Italy for a 'SpecialBuilding: Real Albergo dei Poveri in Naples" ("İtalya'da 'Özel' Bir Yapı İçin Yeniden Kullanım Yaklaşımları: Real Albergo dei Poveri, Napoli") isimli seminer gerçekleştirildi.

Seminere İtalyan Mimarlık Sanat ve Kentsel Restorasyon Birliği (ASSORESTAURO) danışmanlarından Dr. Mimar Francesca Brancaccio’nun yanı sıra birliğin teknik koordintörlerden, Mimar Christina Cauilo, Mühendis Stefano Pallara, Mimar Marco Paolo Servalli, Cumhurbaşkanlığı Köşk Müdürlüğü temsilcileri, İBB Kudeb temsilcileri, VGM Genel Müdürlüğü Uzmanları, Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi Mimarlık Bölümü, Restorasyon Ana Bilim Dalı öğretim üyelerinden Prof. Dr. Oğuz Ceylan ve Üniversitemiz İç Mimarlık Bölüm Başkanı Yrd. Doç. Dr. Nazende Yılmaz, üniversitemizin diğer öğretim üyeleri ile öğrencileri katıldı. 

Avrupa'nın en büyük binasının yeniden işlevlendirilmesini konu alan sunum, dinleyicilerin beğenisini kazanırken, farklı işlevlendirme önerileri ve dikkat çekici restorasyon teknikleri konusunda konuşmacı ve katılımcılar arasında alışverişi gerçekleştirildi.   • http://kuram.fatihsultan.edu.tr/resimler/upload/12015-03-17-08-34-13am.jpg
  • http://kuram.fatihsultan.edu.tr/resimler/upload/22015-03-17-08-34-13am.jpg
  • http://kuram.fatihsultan.edu.tr/resimler/upload/3_12015-03-17-08-34-13am.jpg
  • http://kuram.fatihsultan.edu.tr/resimler/upload/42015-03-17-08-34-13am.jpg
  • http://kuram.fatihsultan.edu.tr/resimler/upload/5_12015-03-17-08-34-14am.jpg

Kurumsal
E-Posta
İnsan
Kaynakları
SKS
FSM
Otomasyon
International Relations
FSM SEM
ALUTEAM
KURAM
FSM
TÜMER
Kariyer
Merkezi